Wkladki pod stopami

Na czym i jak się karwinguje :)
michael

Wkladki pod stopami

Postautor: michael » pn gru 19, 2016 5:25 pm

Nawet ze mam normalne stopy dowiedzialem sie od Beckmana ze powinnien co kilku lat wymienic moje wkladki pod stop szczegolnie jesli byly jakies duze zmiany w wadze lub biomechanike - sczegolnie urazy itd. No to nie tylko ze przetylem tych kilosow to stan kolan sie mocno pogorszyl.

No i czas na zmiane, niestety nie sledzilem co sie dzieje na polskim rynku a wiem ze czasami juz wyprzedzamy zachod, ktos co wie moze polecic? Nie musze byc custom, wytarczy tylko porzadna wkladka.

Jezdze w jakies porzadne wkladki ale nie znam producenta, probowalem Sidas Confornable i byly beznadziejne, takze mialem kiedys Superfeet kolor pomarczowy i takze nie bylem zachywcony ale widze ze wprowadzili duzo nowych wersji.

Ktos cos poleca?

Awatar użytkownika
rob_dh

Re: Wkladki pod stopami

Postautor: rob_dh » śr gru 21, 2016 7:33 am

Ja używam sidasa, takiego :
http://www.sidassport.com/en/our-produc ... 273-2.html
oraz takiego :
http://www.sidassport.com/en/our-produc ... 108-2.html

Dobrałem sobie dobre podbicie stopy, i dla mnie jest wygodnie.

michael

Postautor: michael » śr gru 21, 2016 12:04 pm

Ktore lepiej ci sie podoba do jazdy?

Awatar użytkownika
rob_dh

Postautor: rob_dh » śr gru 21, 2016 3:33 pm

Wkładki różnią się jedynie "aluminiową ilozlacją cieplną od spodu. Kształt jest ten sam, żelowy amortyzator pod piętą identyczny.
Niebieska wkładka ma dodatkowo dziurki wentylacyjne.
Ja myśle, że dobór wkładki jest dość indywidualny, to co pasuje mi nie koniecznie musi pasować Tobie, trzeba próbować :)

michael

Postautor: michael » czw gru 22, 2016 9:10 am

Dzieki Rob, czyli kasuja 100zl wiecej za alumniowoa folie pod wkladka???

Jak z rozmiarem, ktore kupilesz i jaki masz rozmiar stopy (w cm)? Nie wiem czy brac L czy XL, mam stopy 29,2 cm (44 eu) ale jezdze w butach 28...

Awatar użytkownika
rob_dh

Postautor: rob_dh » czw gru 22, 2016 12:56 pm

Dobrze iść i przymierzyć wkładki w jakimś sklepie aby dobrać stopień podbicia stopy. Mamy do wyboru LOW/MEDIUM/HIGH, co do długości to weź taką długość jak masz mondo point, za długą wkładkę zawsze można przyciąć.