Twarde buty - W poszukiwaniu najlepszego rozwiazania

Na czym i jak się karwinguje :)
Awatar użytkownika
rob_dh

Twarde buty - W poszukiwaniu najlepszego rozwiazania

Postautor: rob_dh » wt sty 24, 2017 10:30 am

Chciałbym spytać o opinię kogoś, kto testował różne marki twardych butów i ma konkretne spostrzeżenia, które pomoga zaoszczędzić czas i pieniadze.
Chodzi mi dokładnie o Wasze drogi z butami, co po kolei mieliscie i co uważacie za najlepsze rozwiazanie, i dla jakiego stylu jazdy.
Dla przykładu opisze mój przypadek:

Rodzaj jazdy: Ogólnie jazda carvingowa, staram sie jezdzic energicznie i możliwie szybko, nie mam napięcia na extremecarving, choć czasem coś tam pocisne.

Buty których używałem:

1.Burton Reactor, w miarę wygodne, choć męczyły stopy, solidne klamry, brak możliwości załozenia pietek intec.
2.Burton Wind, skorupa butów bardzo dobrze wykonana, mega solidne zapięcia, możliwość instalacji piętek intec, niestety zwykła nie termoformowalna
wkładka powodowała u mnie szybkie meczenie sie stopy.
3.Raichle 324/225/deeluxe/325 poczatkowo z seryjnym systemem blokady, pozniej z Szaman.t spring system.
Buty w opcji ze zwykła wkladka mnie upijały i meczyly stope, po kupieniu wkładek full thermo, problem minał i uzywam tych butów do tej pory,
sa wygodne i nie mecza stopy.

Wszystkie powyższe buty uzywałem z wkładkami Sidasa, które wg mnie dużo poprawiaja.

Ponieważ wiem, ze trzeba testowac nowe rzeczy, pomyslałem sobie ze moze warto sprobowac butów UPZ, Pytanie do Was, czy warto? i jakie modele sa godne polecenia? no i oczywiscie, czy otrzymam buty lepsze od tych ktore posiadam obecnie.

michael

Re: Twarde buty - W poszukiwaniu najlepszego rozwiazania

Postautor: michael » wt sty 24, 2017 11:19 am

Ja przymierzam zmienic na UPZ (jeszcze nie wiem czy RC-10 czy RC-8) bo raczej nie bedzie mnie stac na nowe Northwavey czy Sense a czego co czytalem to na razie nie bedzie opcji step in. Ogolnie wszyscy mowia ze UPZ to o wiele lepsze niz Deeluxy pod kazdej wzgledem, szczegolnie najnajnowsza generacja z nowym jezykiem (od roczniku 2015/16)

Ale udziele moja przygode, moze komus to rowniez pomoze:

Styl jazdy: jazda carwingowa, mieszkana rozych stylow ale rowniez nie mam napiecaia na extremecarving, to jakos nie dla mnie

1. Jakies stare Raichle nie pamietam jakie w ktorym zaczelem moja przygoda w jazdy na twardej ale naszczescie nie byle jakies mega stywne, chyba buty 123
2. Head Stratos Pro - porzadne buty gdzie moja stopa dobrze lezala w nich, dobry zakres pracy nawet z oryginalne mechanizm, latwo sie wymienia jezyczki, a orygianlne wkladki dobrze zbudowane. niestety po 2 latach sie rozpadly czyli minus na wykonczenie, okazalo sie ze nie ma czescii zamienne i ze wogole przestali produkowac te buty
3. Burton Wind - bardzo bardzo dobrze zbudowany buty ale oryginalna wkladka beznadziejna i mialem nonstop problemy z stopa
4. Burton Fire - podobnie jak Wind tylko troche sztywniejsze, zaluje sie sprzedalem te Fire i Windy nie dajac im wieksza szansze
5. Deeluxe Indy (salt lake city) - mega stywne buty w oryginalne konfiguracje. jak inne Deeluxy konstrukcja ma juz swoje lata, i problem jest ze ogolnie sa za szerokie w miejscu piety (nie zaleznie o wkladki to pieta mi zawsze sie troche rusza) i czesto lamia sie nitki laczac dolna i gorna czesc skorupy. ogolnie wszytko zaczyna sie przy nich lamac i nosze teraz cala apteczke z czesciami zapasowaymi kiedy gdzie jade. probowalem kilku kombinacje z tymi butami, z ori RAB, z sprzezynami od abraxa, rozne wkladki (Thermoflex czerwone, Intuition Gold ID, Intuition Powerwrap) itd i mam juz wszytko dopasowane jak lubie.

Awatar użytkownika
rob_dh

Postautor: rob_dh » wt sty 24, 2017 11:55 am

Michael, super opis, mamy podobne odczucia co do pewnych modeli, teraz czekamy na opinię jakiegoś użytkownika UPZ, z przeszłościa w Deeluxe.
Podobnie jak Ty, mysle miedzy RC8/RC10.

Awatar użytkownika
slapos

Postautor: slapos » wt sty 24, 2017 1:23 pm

z tego co jest obecnie na rynku najlepiej mi siadły UPZ RC10

co prawda nie mam odniesienia do deeluxe, ale upz maja kilka rzeczy których brakuje w deeluxe:

- wymienne języki w UPZ (czerwone, czarne, szare i srebrne) - chociaż teraz widziałem ze nowe
- sprężyny którymi możemy regulować flex w dodatku do języków
- krótki footprint - dla mnie przy MP 28,5 dla blaxow potrzebowałem wiązki rozmiar L, dla upzetów spokojnie mieszczę się w Mki przy takim samym rozmiarze buta.

pierwsze twarde buty które miałem to były Blaxy Vectory - przesiadka na UPZety bardzo pozytywna - duża poprawa. obecnie 3 para upzetów i nadal jestem zadowolny. chociaż jak pojawią się northwave lub sense do testów to na pewno je sprawdzę czy jeżdzą lepiej czy nie.

Cena na northwave ma być dostępna w gdzieś w lutym.

a co do butów z sense to mam info z pierwszej ręki że waża mniej niż 2kg bez linera. poszedłem zważyć upz i okazało się ze but waży 3kgs z linerem.

jestem bardzo ciekaw jak to będzie działać w karbonie.

pozdr

Awatar użytkownika
rob_dh

Postautor: rob_dh » wt sty 24, 2017 2:12 pm

Mam dość słaba opinię o zwykłych nietermoformowalnych linerach- zawsze meczyły mi sie w nich stopy.
Pytanie, jaki model UPZ i z jakimi linerami musze kupić, żeby było tak samo lub lepiej niż w Deeluxach?

Awatar użytkownika
slapos

Postautor: slapos » wt sty 24, 2017 2:41 pm

ja w sumie dlugo jeździłem na zwykłych linerach FLO.

potem udało mi się okazyjnie nabyć FOAMy - ale czy różnica jest kolosalna? nie jestem przekonany.

Mam te FOAMy do dzis, w drugiej skorupie i jest git.

Wg mnie najważniejsza i tak jest wkładka pod stopę - miałem Sidasy a tera mam superfeety. Wydaje mi sie ze Sidasy byly lepsze ale sie zrąbały po dwóch sezonach i pękły.

teraz mam superfeety, ale czasem zdarza się ze bolą mnie stopy w trakcie jazdy - szczególnie na początku, potem po jednym, dwóch zjazdach jest ok

pozdr

michael

Postautor: michael » śr sty 25, 2017 10:09 am

Zgadzam sie 100%, wkładkę pod stope to podstawa nawet jesli masz calkowite normalne stopy. Ciekawa rzecz, kiedy pojechalem kilka tygodnie temu zeby wypiec moje wkladki u bootfittera to (pamietajac moje stopy) powiedzal ze mam kilku nowych wyrostek i powiekszyla sie przod stopy, i wlasnie ze to efekt wieku szczegolnie powyzej 30tke :)

Co do UPZy, mi trudno sie tutaj wypowiedzieć bo jeszcze nie jeździłem w nich ale mając ich na noge i spory research na ich temat to:

Szczerze przy mojej wadze to RC10 to najlepszy wybor, sa o drobine stywniejszy niz moje Indy/700 z sprezyna. Ale koniecznie najnowsza generacja z nowymi jezykami, latwie sie wchodzi/wychodzi i ma lepsza prace zginanie.

Co do wkladek, zywkle wkladki FLO wygladaja OK a zakladajac buty to byly bardzo wygodne (rowniez slyszalem pozytwyne rzeczy o nich). Ale ja bym odrazu celowal zeby ich zmienic wkladki na termoformowalne. Wtedy mozesz kupic o rozmiar czy nawet dwa mniejsze i wrescie uzywajac jakies normalniejsze katy.

Lukasz moze sie lepiej wypowiedzic na uzywanie wkladki FOAM kontra innych, wogole jak bys ocenil FOAMy do Intuition Powerwrapy?

Awatar użytkownika
slapos

Postautor: slapos » śr sty 25, 2017 8:57 pm

Pamiętasz że miałem linery z intuition z butów full tilt. Wypieklem je u boot fitter ale nie siadl mi wcale.

Flo dla mnie były wygodniejsze niż intuition. Tak samo Foam.

Ciekawe co wsadza do nowych northwave.

michael

Postautor: michael » śr sty 25, 2017 10:19 pm

Te Full Tilt to wlasnie PowerWrapy. Jedna rzeczy ktory mi nie pasuje jest ze troche sie ruszaja w srodku buta.

Awatar użytkownika
slapos

Postautor: slapos » czw sty 26, 2017 7:32 am

Mnie boalały w nich stopy.

Także na razie sobie odpuszcze jakiekolwiek inne linery niz te co mam.

FOAM i stare Flo.

pozdr

Lukasz