Płyta A-T warto ?

Handel, ciekawe oferty (reklama OK)
Awatar użytkownika
rob_dh

Płyta A-T warto ?

Postautor: rob_dh » śr lis 30, 2016 12:42 pm

Chciałbym spróbować jazdy na płycie, moje pytanie, czy warto ? i jak oceniacie realną wartość płyty z takiego ogłoszenia :

http://allegro.pl/show_item.php?item=6629380301

Plusy, minusy ?

Dzięki za rady :)

Awatar użytkownika
slapos

Re: Płyta A-T warto ?

Postautor: slapos » śr lis 30, 2016 12:58 pm

jak dla mnie koło 700 zł

pytanie do czego ją chcesz używać - jak jeździsz race to pewnie że warto.

Awatar użytkownika
rob_dh

Postautor: rob_dh » śr lis 30, 2016 1:19 pm

Deska GS/SL jazda carvingowa, na tyczkach nie jeżdżę.

Morphe

Postautor: Morphe » śr lis 30, 2016 1:44 pm

plyty sa polecane i do jazdy turystycznej jak i do sportowej. wystarczy podgladnac jak sie jezdzi w US. tam co drugi na plycie a zaden na tyczkach nie jezdzi:)

Awatar użytkownika
slapos

Postautor: slapos » śr lis 30, 2016 2:01 pm

rob_dh pisze:Deska GS/SL jazda carvingowa, na tyczkach nie jeżdżę.

to sie nada - to mialem na mysli mowiąc race - styl :P

michael

Postautor: michael » śr lis 30, 2016 4:05 pm

Spróbowałem plyte A-T i polecam, solidnie zbudowana, dziala jak nalezy, swietnie wytlumia jazde - "jak w Cadillac"

Ale czy tobie spasuje... kto wie :)

Trener kadry Kanadyjskiej ma krotki opis o roznych plytach: http://www.apexsnowboard.com/graduated-plate-system/

Szczerze warto sprobowac kazda z nich bo sa ogromne rozniczy, plyty full isolation jak A-T np. świetnie tłumią prawie wszystkie nierówności i w ogolę wybacza duzo błędów, mniej sie meczysz w ciagu dnia, możesz szybciej jeździć ... ale... trudniej sie jezdzi przy mniejsze przedkosci (tracisz dosc duzo poczucie jak deske jeździ) i ogolnie utrudnia wykonania szybkich manewrów podczas jazdy. Takze, plyty full isolation sa CIEZKIE.. dobre pare kilo. Ja mam dosc dlugie nogi, no i wysokosc plyty + wiazania powoduja ze nie jestem w stanie zmiescic deske na oparcie nad krzeselkiem... i noga mi tak musi wysic z tym ciezkim blatem. Cholernie meczące.

Awatar użytkownika
rob_dh

Postautor: rob_dh » śr lis 30, 2016 4:24 pm

Michael, dzięki za trafne uwagi. Wzrost masy wcale mnie nie cieszy, a i czasem lubię zrobić szybki manewr ;) Najbardziej kusi mnie to, że taka płyta zapewnia ponoć lepszy edge hold ? prawda to? Tłumienie drgań spoko- ale zawsze można zrobić lepiej nogi przed zimą ;) musze sie zastanowic! Własnie, Morphe, ile waży całe to ustrojstwo ?

Morphe

Postautor: Morphe » śr lis 30, 2016 4:34 pm

Zwaze i podam , jakies poltorej kilo wszystko? sama plyta jest lekka, elementy wiazan dokladaja. tak jak majkel mowi, przy dynamicznej jezdzie gdzie trzeba "wyrywac" deske chocby po to zeby zmiescic sie w bramce moze dawac pewien dyskomfort jak jestes "niedzielnym" jezdzcem.. pare razy w sezonie, ale jak dbasz o nogi pod katem dynamicznym to z czasem miesnie sie przyzwyczaja wiadomo. wkoncu dla zawodnikow to jest wazne a jednak prawie wszyscy w tym jezdza bo usztywnia deche w celu zapewnienia lepszego trzymania, rownomiernego docisku, i niwelowania tych calych perturbacji od deski na nogi i z nog na deske wyrzywiajac ja czyli gubiac naturalna linie krawedzi. Jezdzac sobie węzykiem raczej nie poczujesz. ja sprzedaje bo jezdze juz tylko na Slce, malo.... bo czasu mi brakuje a w alpach bylem dawno, a sprzet lezy, po co ma lezec...
ps. zachowal bym e do deski rekreacyjnej, ktorej narazie nie mam :D ale jak miec bede to ja lubie waskie w tali takie jak silber czy cos - tylko ze wowczas plyta bedzie za szeroka, wiec mam tutaj konflikt.

michael

Postautor: michael » śr lis 30, 2016 6:36 pm

rob_dh pisze:Michael, dzięki za trafne uwagi. Wzrost masy wcale mnie nie cieszy, a i czasem lubię zrobić szybki manewr ;) Najbardziej kusi mnie to, że taka płyta zapewnia ponoć lepszy edge hold ? prawda to? Tłumienie drgań spoko- ale zawsze można zrobić lepiej nogi przed zimą ;) musze sie zastanowic! Własnie, Morphe, ile waży całe to ustrojstwo ?

Bez dwu zdan daje lepszy edge hold. Jesli dobrze pamietam to jest dzieki eliminacji te martwy punkty pod wiazaniami no i ze plyta pozwala zeby deske lepiej sie ukladala w skrete. Ale warto pamietac ze edge hold jest uzalezniony od konstrukcji deski - odpowiedni flex (wdluz i poprzek deski) do warunkow, promien skretu, i illosc cambera.

Morphe

Postautor: Morphe » wt gru 06, 2016 9:03 am

Płyta sprzedana!